Támad a betegség
Az alultáplált gyerekek sokkal gyakrabban betegek, hiszen az étel hiánya, vagy az egyoldalú táplálkozás miatt legyengül az immunrendszerük, hajlamosabbak lesznek a betegségekre, sőt, nehezebben gyógyulnak meg, a komolyabb betegségek kialakulásának kockázata is megsokszorozódik.
A szervezetben nem csak az energia és fehérje csökkent bevitelének vannak súlyos következményei. A különböző vitaminok és ásványi anyagok, esszenciális zsírsavak hiánya mind tüneteket produkál, és betegségek kialakulásához vezet.
Szociális fejlődés
A British Columbia Egyetem szerint: az agyi és idegrendszeri fejlődés kritikus időszaka az első néhány év, ami a gyermek későbbi viselkedésére, szociális és érzelmi jólétére jelentősen kihat. A kutatók ezerötszáz 1968 és 1975 között született gyermeket vizsgáltak folyamatosan négy évtizeden keresztül, figyelemmel kísérve a családi kassza lehetőségeit a gyermekkor idején – a későbbiekben pedig azt, hogy kinek hogyan alakult az élete és a karrierje. A különbségek megdöbbentőek!
Kiderült, hogy a szegény gyermekek minimum két évvel rövidebb időt töltöttek tanulással, körükben sokkal jellemzőbb a rossz egészségi állapot, a szorongás, a bizonytalanság.
Az alultápláltság, az éhezés és a központi idegrendszer magas fokú tevékenységei (pl. kognitív funkciók, tanulás, emlékezés), és a szubjektív pszichés tényezők (éberség, hangulat stb.) között több összefüggést sikerült feltárni.
Segítség
A szegénység és éhezés legnagyobb vesztesei a gyermekek, hiszen ez az állapot nem csak az adott pillanatra van kihatással, hanem további életükre is. Egészséges társaikhoz képest rosszabb eredményeket produkálnak, mely meghatározza továbbtanulási, majd a későbbiekben munkavállalási lehetőségeket is.
Magyarország ma:
380.000 gyermek él szegénységben
130.000 gyermek alultáplált
20.000 gyermek éhezik
Adód egy százalékával támogathatod a rászoruló gyermekeket. Adószámot, ill. részleteket itt találhatsz.
Hozzászólások