Még az első hónapokban se akard a rokonság vagy a vendégek elől eltitkolni az állapotod, a szóbeszéd úgyis gyorsan terjed. Egy nő nőiességének csúcsát gömbölyödő pocakja jelenti. A szíved alatt növekvő csodácska tölti meg értelemmel nőiességed, kapcsolatod pároddal, sőt egész életedet. Ezt felismerve boldog leszel, végtelenül boldog, s a boldogság széppé, végtelenül széppé tesz! Így nem ügy különlegessé válni, pláne menyasszonyi ruhában!
Szerencsésebb, ha a szertartás vezetőjével előre egyeztetitek a lehetőségeket. Például, hogy közvetlenül a szertartás előtt hová mehetsz el vécére, mert az első hónapokban a méh nyomást gyakorol a hólyagra, és emiatt gyakoribb, sürgetőbb a vizelési inger.
Valaki mindig legyen a közeledben, aki (akár a szertartás alatt is) frissítőt tud adni. Legjobb, ha az italban pár csepp citromlé és kevés cukor is van (az esetleges hányinger enyhítésére és a vércukor szinten tartásához).
Gyűrű
A gyűrű ne legyen éppen jó, mert ha duzzadtabbak az ujjaid nehezen vagy egyáltalán nem lehet majd ráhúzni. A szertartás előtt közvetlenül próbáld fel. A próba mindenképpen hasznos, mert a férfiak általában amúgy sem járatosak a gyűrű felhúzásában... Ha pont jó, zsíros krémmel kenjétek át előre a gyűrű belsejét. Ha esetleg mégsem lehet felhúzni, találjátok fel magatokat, mivel az mégiscsak jobb, mintha látványosan szenvedünk a problémától (például: a férjed akár a kisujjadra is ráhúzhatja a gyűrűt).
Virágcsokor
Egyes kismamáknál az erőteljes, intenzív virágillat szintén rosszullétet válthat ki. A csokor készítését megelőző napon „szimatolj” körbe a virágboltban, majd lehetőleg olyan virág mellett dönts, amelynek nem bántó az illata.
Cipő
A cipő kiválasztásánál azt is vedd számításba, hogy hányadik hónapban leszel az esküvő időpontjában. Az első trimeszter idején csak arra kell ügyelni, hogy a cipő ne legyen kényelmetlen, tehát ne legyen túl magas sarka, mert a terhesség idején lazábbak az ízületek. Az ötödik hónaptól változik a súlypont, ezért ajánlatosabb az alacsonyabb sarok.
Ruha
Olyan ruhát válassz, aminek nem túl szoros a dereka. Legjobb, ha egy varrónőt kérsz meg menyasszonyi ruhád elkészítéséhez, így pontosan rád tudja igazítani a nagy napra. Viszont ha előre lefoglalod kölcsönzőben álmaid ruháját, számítsd bele a pocakod méretnövekedését!
Smink, manikűr, parfüméria
Vannak olyan kismamák, akik a várandósságuk alatt viszolyognak a rúzs alkalmazásától, ebben az esetben inkább a szemeket emeljétek ki.
A körömlakk nem ártalmas, viszont a lakkozásnál rosszullétet okozhat a szaga.
Parfümöt is kizárólag olyat használj, ami ebben az állapotban nem fokozza a hányingert.
Tánc – menyasszonytánc
Táncolni – egészséges terhesség esetén – szabad, persze csak mértékkel. Ha a kismama egyébként is edzésben van, ez a kis mozgás nem árthat. Természetesen folyamatosan figyelni kell a test jelzéseire, amikor nem esik jól a mozgás azonnal pihenni kell.
Ne szégyellj a menyasszonytáncnál szükség esetén pihenőket beiktatni!
Tréfás ötlet: ha a családból vagy a baráti körből valaki beöltözik menyasszonynak, és amíg az igazi kifújja magát, az „álmenyasszony” szórakoztatja a vendégeket.
Másik megoldás pihenő alatt a vőlegénytánc. Merjetek eltérni a hagyományoktól!
Tulajdonképpen minden megoldás jó lehet, ami szórakoztatja a násznépet, és nem terheli feleslegesen a várandós menyasszonyt.
Nászút
A nászút a 19. században jött divatba: az ifjú pár elbújva, a megszokott környezettől távol, romantikus hangulatban tölti el a mézesheteket. Amikor kiválasztjátok a helyet, gondoljátok végig, hogy éppen hányadik hónapban leszel abban az időben. Az első három hónap külsőleg még nem tűnik fel, de a rosszullétek, hányingerek megkeseríthetik az utazás élvezetét! A legjobb a harmadik, illetve a hatodik hónap között nekiindulni, mivel akkor testileg-lelkileg a legkiegyensúlyozottabb leszel. Az utolsó két hónapban már inkább ne vállaljátok be egy hosszabb, távoli vagy éppen külföldi utat.
(Forrás: Anyák Lapja)
Hozzászólások