Mely szabályok betartásával lehet a kockázatokat csökkenteni? A következőkben adunk Neked öt tanácsot, hogyan őrizd meg egészségedet!
Próbálj meg lazítani!
A hüvelyi mikroflóra egyensúlyának felborulása mögött gyakran az életmód áll. A stressz egyik legjellemzőbb következményeként az immunrendszer meggyengülése, a szervezet alkalmazkodó képességének jelentős romlása tapasztalható.
A téli időszakban általában is gyengül a szervezet ellenálló képessége, így jellemzően többször van szükségünk gyógyszerekre. Egy-egy antibiotikumkúra után nagyon fontos a szervezet probiotikumokhoz juttatása. Ezek segítenek visszaállítani természetes hüvelyflórát, annak egészséges egyensúlyát! Ennek hasznos eszköze a probiotikus tampon.
Azzá leszel, amit eszel…
Az intim egészség megőrzésében is fontos a tudatos táplálkozás. A súlyfelesleg kedvezhet a fertőzéseknek: ilyen esetekben a szeméremtest nem tud szellőzni.
Hüvelyi panaszok esetén kerülendő a cukor, az élesztő és az alkoholos italok fogyasztása (egyrészt magas cukortartalma miatt kedvező táptalajt nyújt a gombáknak, másrészt legyengíti a szervezet védelmi rendszerét)! Egyél joghurtokat, zöldségféléket, gyümölcsöket!
Nem a ruha teszi… Vagy mégis?
A hüvelyi mikroflóra egyensúlyának felborulását okozhatja szoros, műszálas ruhák viselése. Ne hordj műszálas alsóneműt, és tartózkodja műanyag fóliával ellátott egészségügyi és tisztasági betétektől!
Ezek – mint a harisnyanadrágok – meleg és nedves klímát teremtenek, melyekben a gombák szaporodásnak indulhatnak. A szűk nadrág és a szoros fehérnemű szintén nem kedvező, ezért inkább lazább, jól szellőző darabokat szerezz be.
Higiénia!
Sok problémát okozhat a nem megfelelő intim higiénia. A túlzásba vitt intim tisztálkodás ugyanúgy káros lehet a hüvely természetes ökológiájára, mint annak teljes elhanyagolása.
Sokan allergiás reakciókkal válaszolnak egyes kozmetikumokra, sokan túlzásba viszik a hüvelyi irrigálást, a lúgos tisztálkodószerek pedig még számos egyéb kellemetlenséget is okozhatnak. A hüvelyben természetes módon is jelen lévő jótékony baktériumok tejsavat termelnek és egyensúlyban tartják annak ph értékét, beállítva egy enyhén savanyú kémhatást. (Az egészséges hüvely ph értéke 3,8 – 4,2 között mozog.)
Megelőzni mindig könnyebb, mint meggyógyítani…
A menstruációs időszak alatt kiemelt jelentőséget kap a hüvelyi mikroflóra egyensúlya. A hüvelyflóra ilyenkor különösen fogékony a fertőzésekre. A menstruáció kapcsán a hüvelybe kerülő vér lúgos irányba változtatja meg a hüvely kémhatását, amely tovább rontja a természetes védekezőképességet a fertőzésekkel szemben.
Forrás: Elle
Hozzászólások