Mi az a Jégbetét?

Admin | 2014.12.01


Néhány napja Katától kaptunk egy levelet, melyben leírta történetét. Úgy gondoltuk, szívesen megosztanánk Veled is, kedves Olvasónk az ő „felfedezését”, ezért egy rövidke beszélgetésre invitáltuk.



Kedves Kata, elmondanád nekünk, hogyan és mikor találkoztál először a Jégbetéttel? Egyáltalán mi célt szolgál a termék?



Mint általában az első babájukat váró kismamák, én is nagy izgalommal, buzgón gyűjtöttem a szüléssel kapcsolatos információkat és kellékeket. Volt köztük hasznos, de rengeteg felesleges dolog is, amire csak utólag jön rá az ember lánya. :)



A külföldön élő kétgyerekes Nővéremtől kaptam pár Jégbetétet „majd jól jön szülés után” szöveg kíséretében. Akkor még nem is gondoltam, mennyire igaza lesz.



A szülés nagyon gyors, intenzív és eufórikus volt, de sajnos kaptam egy csinos gátmetszést is, ami a szülés utáni amúgy boldog napokat kissé nehézkessé is tette. Sajgott, égett a helye...ekkor jutott eszembe a kórházi csomagomban lévő Jégbetét.



Hogyan kell elképzelnünk ezt a dolgot? Ugyanúgy néz ki, mint egy átlagos betét? Miként kell használni? Milyen időközönként kell cserélni? Egyszer vagy többször használatos?



Ez egy átlagos kinézetű, egyszer használatos, nagy méretű és erős nedvszívó hatású, direkt a szülés utánra kifejlesztett egészségügyi betét, melynek belsejébe egy hűsítő funkciót építettek be. Úgy kell elképzelni, hogy a betét belsejében van egy kis zacskó, melyet ha megrepesztünk és össze rázzuk a tartalmát, elkezd hűteni és használatakor célzottan nyugtatja meg a szülés utáni sérült, érzékeny gáttájékot. Tehát nem kell fagyasztani, nem csöpög, nem mozdul el és a hideg hatására ritkábban kell cserélni egy átlagos betéttel szemben.





Nagyon kíváncsiak vagyunk a személyes tapasztalataidra. Mennyi ideig használtad a Jégbetéteket? Nem volt kellemetlen érzés?



Megmondom őszintén, eleinte nem hittem benne. A gátmetszés sebe viszont olyan fájdalmas volt, hogy úgy gondoltam, nem veszítek semmit, ha kipróbálom. Miután kipróbáltam, megkönnyebbültem, hisz azonnal lehűtötte az égő gáttájékot. Hőmérséklete tökéletes, nem kell tartani az esetleges felfázástól, kb. 45 percig hűsít, utána pedig átlagos betétként funkcionál tovább. (Itt zárójelben jegyezném meg, hogy aranyérre és gyulladt mellre is kiváló.)



Nyilván a sérülés mértékétől függ, hogy hány darabot használunk el. Én például a szülés utáni három napig, összesen 6 darabot használtam el és körülbelül 1,5 hét alatt rendbe is jöttem.



Nagyon sok aggódó kismama kéri ki mindenről orvosa véleményét. Mit mondanak a szakértők a Jégbetétről? Kiknek ajánlják?



Mint általában minden terméknek, a Jégbetétnek is megszabták a használati feltételeit, melyek fel vannak tüntetve a betegtájékoztatón. 



Elsősorban természetes úton szült kismamáknak ajánlják. Általánosságban csak abban az esetben ajánlják kikérni az orvos véleményét, ha érzékszervi-, keringési, Raynaud-szindróma vagy cukorbetegség áll fenn.



Mivel semmilyen káros anyagot nem tartalmaz a termék és közvetlenül nem érintkezik bőrrel, ezért bátran használható problémamentes, természetes szülés után a gáttájék hűsítésére és a gyorsabb regenerálódás érdekében.



Korábban említetted, hogy Magyarországon még nem lehetett kapni. Ez változott azóta? Hol tudják a fiatal anyukák beszerezni a Jégbetétet? Vásárolhatnak online, vagy esetleg boltban is kapható? Darabszámra lehet megvásárolni, vagy nagyobb kiszerelésben?



A tapasztalat azt mutatja, hogy Magyarországra sajnos később jutnak el a valóban hasznos, fejlettebb országokban már régóta bevállt és köztudatban lévő használati cikkek. A tengeren túlón például a Jégbetét kötelező elem a szüléscsomagban.



Szerencsére ma már nálunk is kapható darabszámra országszerte, bármely Gyöngy- és Alma Patikában illetve Budapesten, a Mini-Manó Babacentrumban, ahol online is megvásárolható.



Aki további információkra kíváncsi, hol tájékozódhat?



A www.jegbetet.hu és Facebook/Jégbetét oldalakon rengeteg információt olvashatnak a termékkel kapcsolatban, sőt, egy felmérés keretein belül több kismama kipróbálhatta a Jégbetétet, így tapasztalataikat összesítettük és közzétettük.

Címkék:

Hozzászólások

Kell-e tartani a burokrepesztéstől?

Kell-e tartani a burokrepesztéstől?

A burokrepesztés egy rettegett kifejezés, amiről rengeteg tévhit kering.

A vonat vécéjében született – 25 évig ingyen utazhat

A vonat vécéjében született – 25 évig ingyen utazhat

Az újszülött kislány kedves ajándékot kapott a vasúttársaságtól!

Újszülöttek ezreinek életét mentheti meg az egyetemista lány

Újszülöttek ezreinek életét mentheti meg az egyetemista lány

Találmányával feléleszthetők azok a babák, akiknek a születés után nem indul be maguktól a légzésük.

Újra egy újszülöttet találtak a babamentő inkubátorban Miskolcon

Újra egy újszülöttet találtak a babamentő inkubátorban Miskolcon

Egy hete egy kislányt, most egy kisfiút vittek az inkubátorba. Csodaszép nevet kapott.

Az ismert műsorvezetőnek határozott véleménye van az apás szülésről

Az ismert műsorvezetőnek határozott véleménye van az apás szülésről

Cooky félt, hogy első gyermeke születésénél el fog ájulni, mégis ott akart lenni a párja mellett.

Életben maradt, sőt egészséges a világ legkisebb újszülöttje!

Életben maradt, sőt egészséges a világ legkisebb újszülöttje!

A kis Saybie 245 grammal született, igazi csoda, hogy életben maradt az amerikai csecsemő

Gólyahír: megszületett Valkó Eszter kisfia

Gólyahír: megszületett Valkó Eszter kisfia

A kicsi lombikprogrammal fogant, ezért Eszter időzített császármetszéssel szült. Megható nyilatkozat az első percekről.

Ebben az órában születik a legtöbb baba

Ebben az órában születik a legtöbb baba

Kiderült, miért éjszaka születnek a gyerekek - persze csak spontán szülés esetén.

Fertőzések ezreit lehetne megelőzni a fogós vagy vákuumos szülés után

Fertőzések ezreit lehetne megelőzni a fogós vagy vákuumos szülés után

A kutatók szerint a világon évente 19 500 nő hal meg a terhességgel összefüggő fertőzések miatt.

Császárvonal – hiteles információk édesanyáknak

Császárvonal – hiteles információk édesanyáknak

A császármetszéssel kapcsolatban a mai napig rengeteg tévhit kering.