Eredmények
Az eredmények szerint az "érzelmileg távolságtartó" szülők ellen lázadó fiúgyermekeknél jóval magasabb volt a valószínűsége a rossz viselkedésnek, az iskolából való kizárásnak és az alacsony eredményeknek. Ez a minta különösen az egyszülős családoknál volt jellemző, ahol az anyák valószínűleg "aránytalanul kevesebb energiát fektetnek a fiúgyermekeik nevelésébe, vagy kevésbé kötődnek hozzájuk érzelmileg, mint a lányokhoz".
Az óvodás fiúk sokkal hajlamosabbak voltak a rendetlen viselkedésre, mint a lányok, és ez a fegyelembeli különbség jóval érzékelhetőbb volt, mint az olvasási vagy számolási képességekben tapasztalt eltérés. A fiatalkori rossz viselkedés később gyakran általános iskolai és gimnáziumi felfüggesztésekhez vezetett, amelyek növelték az iskolából való korai kirúgás kockázatát és az egyetemi tanulmányok elmaradását.
A lányok a korai fejlődés minden területén – az olvasás, a kommunikáció, az alapvető számolás, a szociális készségek és a testi tudatosság szempontjából is – jobban szerepelnek. A fiúk teljesítménye tovább romlik 11 és 16 éves koruk után: kisebb valószínűséggel mennek egyetemre és rosszabb eredményeket produkálnak, mint a lányok.
A család ereje
Az tanulmány szerint a fegyelmetlenség csökkent a hagyományos családszerkezetben nevelkedett fiúknál, és élesen növekedett az egyedülálló anyák által neveltek körében. "A magasabb szintű szülői energia-befektetés talán több kockázatos helyzetben lévő fiút segíthetne megóvni a viselkedési problémák kialakulásától – idézte a szakembereket a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadása. – Erre azonban jóval nagyobb az esély a hagyományos családmodellek esetében".
Ajánljuk figyelmedbe következő cikkeinket:
Fegyelmezés, büntetés, jutalmazás
Neten nőtt nemzedék
A hiperaktivitásról
Viselkedészavaros gyermekek
Forrás: MTI
Hozzászólások