A 30°C körüli vagy annál magasabb hőmérséklet gyakoribb pelenkacserét, illetve a hűvösebb hónapokhoz képest eltérő szokások kialakítását igényli.
- Újszülöttek és nagyobb babák esetében is érvényes, hogy pisi vagy kaki után lehetőleg azonnal történjen meg a pelenkacsere.
- Újszülöttek esetében ez gyakran napi öt-nyolc cserét eredményez, a későbbiek során azonban kevesebb fogy majd.
- Bármilyen évszakra érvényes, hogy az új pelenka felvétele előtt jó, ha pár percig hagyod szellőzni a bőrét.
- Nyáron ezt az időt kicsit tovább is elnyújthatod: amennyiben módotok van rá, olykor egy-egy órácskát hagyd szellőzni a bőrét.
- Ha félted, hogy pelenka nélkül leül valahová, adj rá egy apró pamutbugyit, amit baleset esetén egyszerűen lecserélsz. Ha a picin múlna, nyáron valószínűleg úgyis egész nap pelenka nélkül kúszna-mászna, totyogna.
Így meg a pelenkakiütést!
A pelenkakiütés oka az izzadás, a bőr dörzsölődése, valamint a vizelet és a széklet enzimjeinek bőrt károsító hatása. Nagy melegben könnyebben alakulhat ki a probléma, amelyet elsősorban úgy előzhetsz meg, ha sűrűbben szabadon hagyod a pici bőrét, illetve gyakrabban cserélsz pelenkát.
Ha nincs módotok a napközbeni pucérkodásra, pelenkacserék alkalmával figyeld a pici bőrét, kipirosodott-e, mennyire izzadt meg a nagy melegben. Amennyiben úgy látod, bőrét megviseli a meleg, ne csak akkor kapjon új pelenkát, ha szükséges, ilyenkor nappal két-három óránként javasolt a csere - és éjjel is egyszer. Fontos, hogy ha kicsit kipirosodott a bőre, ne dörzsöld, csak finoman itasd fel róla a nedvességet.
Hozzászólások