Érdemes legelőször is elajándékoznod a megmaradt csokikat, száraz sütit, hogy ne maradjon vésztartalék, amihez gyenge pillanataidban nyúlhatnál. Részesítsd előnyben a nem túl drasztikus diétákat, hiszen nagyobb valószínűséggel fogod megszegni a fogadalmadat, ha már előre látod, hogy az adott étrendet nem a te tűrőképességednek találták ki. Hasonló összefüggés van a fogyókúra bonyolultsága és a diéta véghezvitele között. Vagyis minél összetettebbnek tűnik egy étrend, annál annál hamarabb hagyják abba a próbálkozók.
Az ünnepi ebédek és vacsorák után keletkezett zsírpárnák nem csak lelkiismeret-furdalást okoznak, hanem szervezeted általános erőnlétét, teljesítőképességét is gyengítik. A méregtelenítésért felelős szervek (elsősorban máj és vese) nem tudják feladatukat kellően hatékonyan ellátni. A szervezet pedig hiányt szenved olyan alapvető tápanyagokból, mint a rostok, ásványi anyagok, vitaminok. Ennek persze további hatásai jelentkezhetnek, vagyis indokolatlan fáradtság telepedhet rád, bőrkiütéseket észlelhetsz magadon.
Méregtelenítés
Ahhoz, hogy régi alakod és vitalitásod visszanyerhesd, először meg kell tisztítanod szervezetedet a túlzott evés nyomán felhalmozódott mérgektől. Az ilyen program lehetővé teszi a szervezet megújulását, egyúttal fogyást is eredményez.
Mit kell tartalmaznia egy jó diétának?
A diétának jelentős mennyiségű zöldséget, gyümölcsöt, állati eredetű fehérjét, egy kevés növényi olajat, tejterméket és nagyon sok folyadékot kell tartalmaznia. A diétázók a legnagyobb hibát gyakran ott követik el, hogy táplálkozásuk nem elég gazdag proteinekben, és ez akár az izmok leépüléséhez is vezethet! Ezért mindenképpen olyan étrendet válassz, amelyben naponta szerepel egy adag hal (vagy egyéb hús), továbbá tejtermék is. A zöld teák, a póréhagyma, az articsóka, a spárga, a kapor és a fekete retek a méregtelenítő hatásukról ismertek, a kúra alatt ezeket fogyasztva még inkább növelhető a diéta kedvező hatása.
Új szokások
Bármilyen furcsán is hangzik, a diéta fontos eleme a diéta utáni táplálkozás. Őrizd meg az étrended hosszú távon hasznos elemeit, például a bőséges gyümölcs és zöldség fogyasztását!
Ha sikerült befejezned a kiválasztott diétádat, és el is érted a várva várt eredményt, akkor már csak elhatározás kérdése, hogy az elért karcsúság és a jó közérzet tartós maradhasson.
Ehhez ajánlunk figyelmedbe az alábbi néhány alapelvet:
Egy kis adag tésztánál és két darab burgonyánál többet ne fogyassz naponta!
Továbbra se feledkezz meg a fehérjefogyasztásról!
Fogyassz gyakran sajtokat, hiszen ezek a kalcium fontos forrásai!
Korlátozd a cukrok és zsiradékok fogyasztását, kerüld a készen kapható élelmiszereket!
Az ételeket a lehető legkevesebb zsiradékkal készítsd el!
Rágcsálj nyers zöldségeket, például sárgarépát, karalábét!
Reggelente igyál meg egy nagy pohár langyos ásványvizet valódi narancslével együtt, azután pedig egy csésze zöld teát!
Érdekelnek az étkezéssel kapcsolatos írások? A következő cikkeinket ajánljuk figyelmedbe:
Mit egyél, mit ehetsz diéta alatt?
Diéta szülés után
Testedzés egyenlő agytorna?
Hány kalóriát fogyasztasz naponta?
Hozzászólások