Az öko mosásról a legtöbb embernek a bio mosószerek és öblítők, illetve a mosódió jut eszébe. Ez utóbbi egy fa termése, amely kiváló zsíroldó hatásának köszönhetően anélkül távolítja el a szennyeződéseket a textíliákból, hogy roncsolná az anyagok szerkezetét vagy fakítaná a ruhák színeit.
Öblítő helyett használhatóak illóolajok, bio-öblítők vagy mosóparfüm. Folttisztításhoz pedig a marhaepe-enzim kivonatát tartalmazó szappan, a narancsolaj vagy az oxigénes fehérítőpor birkózik meg a makacs gyümölcsfoltokkal.
Mosás:
öko mosószerek (Almawin, Frosch), mosódió (szilárd vagy folyékony)
TIPP: A mosódióból érdemes próbacsomagot vásárolnod, hogy megismerd a hatását.
Illatosítás:
bio-öblítő (Almwin), illóolajok, mosóparfüm
TIPP: Ha illóolajat használsz öblítő helyett, mindig 100%-os tisztaságút vásárolj! A mosóparfümnek jobban megmarad az illata a ruhán és kevés kell belőle.
Folttisztítás:
marhaepe kivonatú folttisztító (Heitmann, DM), narancsolajos folttisztító (Almawin), fehérítőpor (nátrium-perkarbonát)
TIPP: Mindegyik folttisztító nagyon hatékony a foltokra, de előtte mindenképp végezz próbát az anyagon! A fehérítőpor kiválóan oldja a makacs foltokat, nem szedi ki a ruhák színét. Készíts vízzel pépet a fehérítőporból és azt tedd közvetlenül a foltra, hagyd rajta egy-két óráig és utána mosd ki!
Fehérítés:
fehérítőpor (nátrium-perkarbonát)
TIPP: Egy-két teáskanállal tegyél belőle a mosószer adagoló rekeszbe fehér ruhák mosásánál.
Előnyök:
Ezzel a mosási módszerrel mindent megtehetsz a babaruhák, a baba érzékeny bőre és a környezet védelmében is. Ezek a termékek nagyon kiadósak és sokáig tartanak.
Hátrányok:
A mosószerek a makacs foltokkal kevésbé bírnak el, mint a hagyományos társaik, viszont folttisztítókkal ez is könnyen orvosolható.
Hozzászólások