A körömápolás már csecsemőkorban is nagyon fontos. Sok szülőnek okoz gondot behatárolni azt az időszakot, amikortól már levághatja újszülött gyermeke kis körmeit, továbbá hogy ezt miként tegye meg, hogy szakszerű legyen?
Pontosan nem határozható meg az az idő, amikortól vágnunk kell az újszülöttek körmeit. Ugyanúgy, ahogy a felnőtteknél is változó, kinek milyen gyorsan nő a körme, ez a csecsemőknél sincsen másként. 3-6 hetes korig nem ajánlott levágni a babák körmét, akkor lehet elkezdeni az első körömvágást, mikor már akkorára megnőtt, hogy megkarmolhatja magát vele.
Pici babáknál célszerű a köröm vágását alvás közben végezni. Pár hónapos babáknál nyugodt időszakot kell választani a körömápolásra, például az esti mesével nagyon jól el lehet a baba figyelmét terelni. A körömolló használata pici babák esetében fokozott odafigyelést igényel, mivel még nagyon mozgékonyak, izgágák.
Léteznek kimondottan kisbabáknak szánt ollók. Ezeknek lekerekített a végük, ezáltal az élük és a lapjuk is elég vastag, ezáltal nehéz velük dolgozni.
Bőrvágó ollóval egyszerűen le tudjuk vágni a csecsemő körmét, ezeknek az élei ugyanis vékonyra és élesre vannak lecsiszolva. Sokkal jobban hozzá lehet férni az icipici körmökhöz, viszont élessége miatt jobban kell vele vigyázni.
Amire mindenképpen oda kell figyelni, hogy az alulsó bőrredő mennyire van ránőve a körömre. Semmiképpen sem szabad belevágni a körömhöz tapadó bőrbe, ezzel ugyanis a kórokozók és kosz köröm alá jutását, ezáltal különféle bőr, körömbetegséget és gyulladások kialakulását idézhetjük elő. Ha levágjuk a körmöt, fontos, hogy ne maradjanak éles kis részek, mert azzal a baba az arcát szintén össze tudja karmolni. Ennek kiküszöbölésére ajánljuk a tömbreszelő használatát, ezek közül is a finomabb buffereket.
Ha egymás után több gyerek körmét vágjuk, a két gyerek között fertőtleníteni kell az ollót. Nagyobb gyerekeknél érdemes a körmöt reszelni is, vagy esetenként a reszelő ki is tudja váltani az ollót.
Címkék:
Hozzászólások