Magyarországon a születések több mint 9 százaléka idő előtti. Ez világviszonylatban magasnak számít, hiszen az Európai Unióban ez a szám átlagosan 6 százalék, míg a Skandináv államokban 3-4 százalék között mozog. Ráadásul hazánkban (más országokkal ellentétben) ez az arány folyamatosan növekszik. A korai világrajövetel következményei különféle sérülések, fejlődési zavarok lehetnek, azonban a károsodás jellegének mielőbbi felismerésével és egyénre szabott terápiával minimálisra csökkentetőek az ehhez köthető, felnőttkori egészségügyi problémák.
A terápiás módszerek közül kiemelkedik Dr. Schultheisz Judit, a közel 25 éve működő Gézengúz Alapítvány orvos-igazgatója által kifejlesztett technika, amely a téma holisztikus megközelítése révén komplex megoldást kínál a koraszülött, illetve az időben, de születési károsodással világra jött csecsemőknek.
Az alapítvány eredményes és példaértékű munkája, amely öt helyszínen, évente több mint kétezer kisgyermeknek nyújt közvetlen segítséget, nemcsak hiánypótló, hanem egyedülálló is Magyarországon! A szervezet 32-féle diagnosztikai és terápiás ellátással, valamint 7-féle családsegítő szolgáltatással idegrendszeri fejlődésükben veszélyeztetett, megkésett, továbbá megváltozott fejlődésmenetű, mozgássérült, vagy egyéb rendellenességekkel született koraszülöttek fejlesztésével foglalkozik. Az Intézmény állami támogatásban csak igen kis mértékben részesül, ezért munkájához nélkülözhetetlenek a külső támogatások, adományok. Ahhoz, hogy évről-évre egyre több kis gézengúznak segíthessenek, minden támogatásra szükségük van, ezért adód 1%-ának felajánlásánál gondolj a Gézengúz Alapítványra!
A korababákról szóló további bejegyzéseink:
Megelőzhető a koraszülés?
Amikor hamarabb érkezik a baba
A korababákról általában
Koraszülöttek
Harc az életért: egy koraszülött kisbaba első éve
Hozzászólások