A dolog aligha érdemelne egyáltalán említést, ha nem tört volna ki médiaháború emaitt, a közzétett képre néhány nap alatt 12 ezer komment érkezett, ezek nagyobb része felháborodott vagy gyalázkodó. Maria Kang nagyon eltalált egy érzékeny pontot, ami miatt tömegek érezték úgy, a poszt valódi célja a "fatshaming", vagyis a kövérek megszégyenítése.
Maria Kang fényképe és kérdése pedig hirtelen médiajelenség lett, amit elkezdtek tárgyalni a magazinműsorok, blogok, az internetes portálok, és modellek, anyukák, fitnesznők és férfiak elemzik hótkomolyan, mi volt Maria szándéka a fényképpel, miért volt/nem volt megfelelő a kérdésének stílusa, és vajon kicikizte-e a kövéreket, vagy gondolatébresztőként pont arra kívánt utalni, hogy a jó alak mindenkinek elérhető.
A fitneszmániás anyuka valóban jól néz ki, nyilván jobban, mint mi a legtöbben a gyerekünk nyolchónapos korában. Ezért nyilván sokkal többet is tesz, mint mi, átlagemberek. A fotóban egyértelműen volt egy kis nárcizmus: "nézzétek meg, milyen jó nő vagyok". Ugyanakkor az érvelés valid, ha neki sikerül, akkor mindenkinek sikerülhet.
Maria Kang a hisztéria kitörése után reagált a Facebookon:
„(...) Sokan azt mondják, zaklató vagyok, aki megszégyenítette a kövéreket, és bocsánatot kell kérnem, amiért megbántottam a nőket. Itt most először és utoljára kérek bocsánatot.
Sajnálom, hogy ilyen rosszul érintett egy fotó, és arra ilyen negatívan reagáltál. Nem fogom részletezni, hogy mennyit szenvedtem a genetikai örökségemmel, hogy táplálkozási zavaraim voltak, hogy teljes munkaidőben dolgozom két vállalkozásban, hogy nincs bébiszitterem, nem vagyok természetesen vékony, és nem dolgozom személyi edzőként. Azt sem fogom megemlíteni, hogyan álltam ellen a fagyi, a sült krumpli és a csoki iránti vágynak terhesen, és hogyan nem használtam a növekvő pocakomat kifogásként arra, hogy tunya legyek.
Amit viszont mondani fogok, az a következő. Az, hogy te valamit hogyan értesz, az nem az én hibám. Hanem a tiéd. Az életed, a tested, és a sorsod uralása felé vezető első lépés az, ha uralod a gondolatokat a fejedben. Azokat nem én hoztam létre. Te hoztad létre. Szóval, ha továbbra is gyűlölni szeretnéd a fotómat, szokj hozzá, hogy életed hátralévő részében rengeteg mindent fogsz gyűlölni. Hibáztathatsz, panaszkodhatsz, vagy elérhetsz a gondolkodás egy új szintjére azzal, hogy megküzdesz a saját agyadból előjövő negativitással.
Így aztán a kövérség, és azok, akik az elhízással kapcsolatos betegségekkel küzdenek, szó szerint „nagyobb” problémát jelentenek, mint ez a fénykép. Talán itt lenne az ideje, hogy ahelyett, hogy tojáshéjakon óvatoskodjuk körbe az emberek érzéseit, végre a lényegre is térhetnénk. Szóval: neked mi a kifogásod?”
Vajon mi lehetett az oka, hogy egy ilyen, kissé nárcisztikus, ám nagyjából érdektelen megnyilvánulásból ekkora botrány lett?
Forrás: Dívány.hu
Amennyiben érdekel ez a téma, ajánljuk figyelmedbe Életmód rovatunkat!
Súlyproblémákkal és evési zavarokkal küszködő gyerkőcök szüleinek különösen javasoljuk a Gyorsételek kontra gyermekek illetve Hogyan szoktassuk rá a gyerekeket a zöldségekre? című írásunkat, valamint a Segítsünk az elhízott gyermekeknek bejegyzéseinket!
Hozzászólások