Béres Alexandra háttérbe vonul

Admin | 2014.06.05


Mit szólt Panna a nagy hírhez, hogy kistestvére fog születni, hogyan készíted fel a feladatra?



Panna nagyon édes volt, örültem annak, ahogy reagált, borzasztóan örül, azóta minden nap simogatja, puszilgatja a hasam, énekel neki. Alig bírja kivárni, hogy megszülessen a kistestvér, akiről most már tudjuk, hogy kislány lesz. Arról beszélgettünk, hogy mindenben segíteni fog és kérte, hogy a „babagondozást” tanítsam meg neki, hogy el tudja látni a kistestvérét.



Várandós kismamaként talán még fontosabb az odafigyelés, a kiegyensúlyozott, vitamindús táplálkozás. Mit tanácsolsz a várandós kismamák számára, hogy őrizzék meg saját maguk és babájuk egészségét?



A legfontosabb ebben az időszakban a természethez való visszatérés. Együnk sok zöldséget, gyümölcsöt, emellett vadat, halat, magvakat, tehát mindent, ami a természetben megtalálható. Nekem ebben az időszakban nagyon jót tesznek a könnyű tejtermékek, mint a túró, a natúr joghurt és a könnyű sajt. Ezek egyrészt jót tesznek a gyomornak és jó kalciumforrást jelentenek a baba számára. Igyekezzünk mindent mértékkel fogyasztani, hiszen ott a baba, így kevesebb hely jut egyszerre az ételnek, inkább többször, 3 óránként kell kevesebbet enni. Olyannyira, hogy most nem él az a szabály, hogy nem lehet 6 óra után enni, mert igenis szükség van rá. Vacsora után is érdemes egy utóvacsorát tartani, egy-két könnyű falatot beiktatni, hogy ne legyen túl nagy a vércukorszint ingadozás. Nagyon fontos, hogy a vércukorszintet egy konstans szinten tartsuk, he ha erre végig oda tudunk figyelni, akkor nem lehet gond.



Mit javasolsz a mozgás terén?



Úgy gondolom, hogy várandósság alatt is nagyon fontos a mozgásteli életmód. Természetesen van egy-két gyakorlat, amit nem lehet elvégezni, erről szívesen mesélek az előadásra látogatóknak, hogy melyek ezek és mire kell pontosan figyelni. Ha valakit érdekel, jöjjön el a Richter a Nőkért sátorba a beszélgetésre, ahol Katával szívesen megosztjuk tapasztalatainkat az érdeklődőkkel.



Hamarosan itt a nyár, a strandszezon. Mit tanácsolsz nőtársaidnak, hogyan hozzák könnyedén formába magukat a bikiniszezonra?



Ha három, négy hónapunk van a nyaralásig, javaslom a rostdús táplálkozást, de kerüljük az egyszerű szénhidrátokat: a kenyeret, a krumplit, és a cukros üdítőket, és egy héten négyszer szánjunk időt a sportolásra. Ha hamar szeretnénk formába kerülni, az interval edzést javaslom, ami azt jelenti, hogy nagyon lassan, szinte sétálás, vagy eggyel gyorsabban kocogjunk 10 percet, majd végezzünk el 3 gyakorlatot: guggolás, fekvőtámasz, felülés, 20-20-20-at és utána kocogjunk tovább. Ezt végezzük el háromszor, akkor szép formásak, tónusosak lesznek az izmaink és jobban fogjuk érezni magunkat a strandon.





Így tartsd magad formában a terhesség alatt! - Béres Alexandra tanácsai



Főleg a terhesség első három hónapjában figyeljünk arra, hogy kerüljük az ütődéssel, rázkódással járó mozgást! Olyan cardió mozgást végezzünk, ami közben nem nagyon rázkódunk, és amiben a pocak nem gátol minket! A legjobb a séta, de jó alternatíva a taposó gép, az elliptikus futógép és a kerékpár. A futást ne erőltessük, tempós gyaloglással is ki tudjuk váltani, és ez kevesebb rázkódással jár.



Óvatosan lehet hasizomgyakorlatokat is végezni, főként a ferde hasizomgyakorlatok tesznek jót, de figyeljünk arra, hogy ne préseljük a levegőt. Ez főként az utolsó hónapokban lesz nagyon fontos nehogy véletlenül ez indítsa be a szülést. Kiemelt figyelmet fordítsunk a hátizmokra, hiszen a terhesség alatt a gerinc statikája megváltozik, gyakran fáj a kismamák dereka, háta. Erősítsük és nyújtsuk tehát hátunkat, ebben segítségünkre lehet egy kismamatorna, vagy kismamajóga tanfolyam. Ha szeretünk úszni, ez is remek lehetőség a mozgásra. A vízben sokkal könnyebbnek fogjuk érezni magunkat, és kellemesen ellazulhatunk.





Nem szeretnél lemaradni a legfrissebb hírekről? Figyeld a Facebook oldalunkat, vagy csatlakozz a Babamama.hu csacsogó csoportjához! Újabban a Google+ oldalon is megtalálsz már bennünket!

Címkék:

Hozzászólások

A várandós anyukák legfontosabb bőrápolási tennivalói

A várandós anyukák legfontosabb bőrápolási tennivalói

Zsírosodás, striák, pigmentáció az arcon - ezek a leggyakoribb panaszok.

Ezt jelentik a rövidítések a magzati ultrahang leleten

Ezt jelentik a rövidítések a magzati ultrahang leleten

Segítünk értelmezni a leggyakoribb rövidítéseket!

Emberöléssel vádolnak egy nőt, mert terhesen verekedett, és haslövés miatt elveszítette a magzatot

Emberöléssel vádolnak egy nőt, mert terhesen verekedett, és haslövés miatt elveszítette a magzatot

A lövöldözés egyetlen igazi áldozata a magzat volt!

A koraszülés esélyét csökkenti a kiegyensúlyozott, egészséges étrend

A koraszülés esélyét csökkenti a kiegyensúlyozott, egészséges étrend

Az egészséges ételek rendszeres fogyasztása sokkal fontosabb, mint az egészségtelen ételek kizárása.

Vizelettartási gondok a terhesség alatt?

Vizelettartási gondok a terhesség alatt?

Nem kell megijedni!

A várandós nők az állóképesség bajnokai

A várandós nők az állóképesség bajnokai

Minderre a Tour de France kerékpárverseny elemzésével jöttek rá!

Nyáron vagy várandós? Akkor számíts ezekre a dolgokra!

Nyáron vagy várandós? Akkor számíts ezekre a dolgokra!

Nézzük, mire kell fokozottan ügyelned a kánikulában

51 évesen még egyszer anya akart lenni: 68 éves férjével várják kisbabájukat

51 évesen még egyszer anya akart lenni: 68 éves férjével várják kisbabájukat

Mesterséges megtermékenyítéssel esett teherbe…

Tanácsok, hogy a várandósság ne legyen terhes

Tanácsok, hogy a várandósság ne legyen terhes

Életünk legszebb időszakában annyi minden bezavarhat.

Szabad-e várandósan napozni?

Szabad-e várandósan napozni?

Már volt szó a napsütés pozitív hatásairól, illetve a kisbabák napoztatásáról, most viszont kifejezetten a pocakkal történő napozás, szoláriumozás és fürdőzés előnyeire és hátrányaira térünk ki.