9 hatásos fegyver az émelygés ellen

Admin | 2010.11.05


1. Gyógyító gyömbér



A gyömbér az egyik leghatásosabb szer nem csak a reggeli rosszullétek, hanem más, émelygéssel és hányingerrel járó betegségek leküzdésében is. Fogyasztása a teaként, cukorkák formájában, vagy zselés kapszulába zárva ajánlott.





A gyömbér tea elkészítése nagyon egyszerű: egy darab gyökeret szabadíts meg külső, barna burkától, majd darabold bele az előre felforralt – már nem lobogó – vízbe. Kísérletezd ki a számodra megfelelő arányokat, mert ha túl sok gyökeret használsz, a tea esetleg ihatatlanul csípős lesz. Addig próbálkozz, míg olyanra nem sikerül, ami éppen csak bizsergeti ugyan a nyelved, de nem kelt rossz érzést benned. Ízlés szerint adhatsz hozzá citromot, vagy mézzel édesítheted.



2. Kemény cukorkák és rágó



Bár kutatások nem támasztják alá, az időnként elszopogatott cukorka jó hatását támasztja alá, hogy ha a hányinger elkerüléséről van szó, a kismamák nagy része ezekre a színes kis édességekre esküszik. A legkedveltebb a mentolos, eukaliptuszos ízvilág, akadnak azonban, akiknek a savanyú cukorkákkal van jó tapasztalatuk. Egy próbát mindenképpen megér, hiszen az egyenként csomagolt kiszerelésnek köszönhetően egész nap nálad lehet pár darab.



Ha igyekszel távol tartani magad az ilyen fogakra ártalmas finomságoktól, használhatsz helyette cukormentes rágógumit is. A hatást ezzel is eléred, és még fogaid sem sínylik meg a kúrát.



3. Sósat, sósat, jó ropogósat!



Ősidők óta ismert és bevált módszer az émelygés elleni harcban bevetett sós, ropogós keksz. Legyen az sajtos, mákos, szezámmagos burgonyás vagy csak a klasszikus sós, a hatás biztosan nem marad el! 





Legjobb tulajdonsága, hogy kapható akkora kiszerelésben, amely bármelyik női táskában elfér, ezért nem csak a munkahelyeden tarthatsz magadnál mindig egy-két csomaggal, hanem bárhová magaddal viheted. Így két étkezés között sem kell majd üres gyomorral tengődnöd.



4. Savlekötők



A mindennapos émelygésen túl a – várandósoknál gyakorta jelentkező – gyomorégés is nehezíti a kismama életét. A terhesség idején a megnövekedett koncentrációjú progeszteron hatására ellazul a nyelőcső alsó szakaszán található záróizom-gyűrű. Ez a gyűrű akadályozza meg normális esetben, hogy a savas gyomortartalom a nyelőcsőbe kerüljön. A tónus-csökkenés hatására viszont fájdalmas, gyomorégésnek nevezett tünetek jelentkeznek.



Ilyen esetben jelent enyhítő megoldást a gyógyszertárakban kapható savlekötő tabletta, mely semlegesíti a gyomor alacsony pH-ját, így akadályozva meg a nyelőcső kisebesedését.



Nem szimpatizálsz az efféle készítményekkel? Enyhülést hozhat az is, ha naponta egy-két pohár tejjel, vagy gyümölcsös shake-kel nyugtatod a gyomrod.



5. Fogkefe a táskában



A szett egyik legfontosabb tagja az optimális esetben naponta legalább kétszer kézbe vett fogkefe. A rossz szájíz nagy barátságban van a gyomorfájással és a rossz közérzettel még akkor is, ha az ember nem hord egy kis életet a pocakjában. Az első trimeszterben ezért a gyakori fogmosás különösen jó hatással lesz mind az általános hangulatodra, mind a gyomrod nyugalmára.





Tarts hát magadnál mindig egy puhább sörtéjű fogkefét és használd minden étkezés után!



6. Az éltető víz



Babát vársz, ezért most még jobban oda kell figyelned arra mennyi vizet veszel magadhoz. Ne feledd, hogy a napi ajánlott mennyiség másfél-két liter! Igyekezz tartani ezt a mennyiséget, hiszen a víz nem csak a hidratáltságod megőrzésében tesz majd jó szolgálatot, hanem egyúttal enyhíti a hányingered is. Legyen nálad mindig egy üveg ásványvíz és amikor csak eszedbe jut, igyál legalább egy pár kortyot.



7. Nem csak finom



Vannak, akik számára a víz az éltető erőt, a természetet és az egészséget jelenti, de akadnak olyanok is akiknek már két pohárnyit is nehezükre esik magukba préselni. Ha te is az utóbbi táborba tartozol, remek ötletünk van a számodra!



Ha az ízetlen víz nem esik jól, forrald fel és bolondítsd meg egy kis gyógynövénnyel! Meglátod, a finom gyömbéres, mentás, málnalevél, vagy csipkebogyó teából sokkal szívesebben fogsz kortyolni és nem csak nyugtatólag hat a majd a gyomrodra, hanem variálva az ízeket meg sem fogod unni őket!



Figyelj oda azonban, hogyha kamilla, vagy csalán teára áhítozol: ezeket a teákat vízhajtó hatásuk miatt várandósan nem, vagy csak nagyon ritkán szabad fogyasztanod!



8. Vitaminos támogatás



A terhesség során megnövekedett vitamin szükséglet oka, hogy immáron két szervezetet kell ellátnod megfelelő mennyiségű ásványi anyagokkal. A B6 vitamin remek tulajdonsága, hogy nem csak babád idegrendszerének fejlődésére van pozitív hatással, hanem neked is segít elkerülni az első hónapokban jelentkező hányingert, így szedésével nyugodtabbá és kiegyensúlyozottabbá válhatsz.





A vitamin bármely gyógyszertárban önmagában, vagy magnéziummal kombinálva is kapható. Utóbbi esetben jótékony hatása a méh izomzatának ellazulásában, így koraszülés kivédésében is jelentkezik.



9. Egy csepp citrom



A sértő, kellemetlen szagok ellen nagyon hatásos, hogyha frissen facsart citrom levét dörzsölöd az orrod alá. Ha nincs kedved egy egész napon keresztül ugyanazt az illatot érezni, alkalmazhatod az illatosítást parfümként a csuklódon is. A citrom friss és természetes illata megnyugtatja felháborodott gyomrodat, egyúttal pedig elnyomja a nem túl kívánatos szagokat.



Használhatsz más, számodra kellemes illóolajat is, ekkor azonban próbáld ki egy apró cseppel, hogy nem okoz-e allergiás tüneteket a bőrödön!

Címkék:

Hozzászólások

A várandós anyukák legfontosabb bőrápolási tennivalói

A várandós anyukák legfontosabb bőrápolási tennivalói

Zsírosodás, striák, pigmentáció az arcon - ezek a leggyakoribb panaszok.

Ezt jelentik a rövidítések a magzati ultrahang leleten

Ezt jelentik a rövidítések a magzati ultrahang leleten

Segítünk értelmezni a leggyakoribb rövidítéseket!

Emberöléssel vádolnak egy nőt, mert terhesen verekedett, és haslövés miatt elveszítette a magzatot

Emberöléssel vádolnak egy nőt, mert terhesen verekedett, és haslövés miatt elveszítette a magzatot

A lövöldözés egyetlen igazi áldozata a magzat volt!

A koraszülés esélyét csökkenti a kiegyensúlyozott, egészséges étrend

A koraszülés esélyét csökkenti a kiegyensúlyozott, egészséges étrend

Az egészséges ételek rendszeres fogyasztása sokkal fontosabb, mint az egészségtelen ételek kizárása.

Vizelettartási gondok a terhesség alatt?

Vizelettartási gondok a terhesség alatt?

Nem kell megijedni!

A várandós nők az állóképesség bajnokai

A várandós nők az állóképesség bajnokai

Minderre a Tour de France kerékpárverseny elemzésével jöttek rá!

Nyáron vagy várandós? Akkor számíts ezekre a dolgokra!

Nyáron vagy várandós? Akkor számíts ezekre a dolgokra!

Nézzük, mire kell fokozottan ügyelned a kánikulában

51 évesen még egyszer anya akart lenni: 68 éves férjével várják kisbabájukat

51 évesen még egyszer anya akart lenni: 68 éves férjével várják kisbabájukat

Mesterséges megtermékenyítéssel esett teherbe…

Tanácsok, hogy a várandósság ne legyen terhes

Tanácsok, hogy a várandósság ne legyen terhes

Életünk legszebb időszakában annyi minden bezavarhat.

Szabad-e várandósan napozni?

Szabad-e várandósan napozni?

Már volt szó a napsütés pozitív hatásairól, illetve a kisbabák napoztatásáról, most viszont kifejezetten a pocakkal történő napozás, szoláriumozás és fürdőzés előnyeire és hátrányaira térünk ki.